Śląskie/ Śnieg pogorszył warunki jazdy w całym regionie

28.11.2023

Śląskie/ Śnieg pogorszył warunki jazdy w całym regionie

Padający od godzin nocnych śnieg pogorszył we wtorek warunki jazdy na drogach woj. śląskiego. Meteorolodzy ostrzegają, że w całym regionie w ciągu dnia spadnie nawet ok. 10-15 cm śniegu. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

“Pamiętaj o zasadach: zmienione opony, odpowiednio odśnieżony samochód, widoczne i włączone światła mijania i oczywiście odpowiednia prędkość dostosowana do warunków. Nie daj się zimie” – czytamy na profilu śląskiej policji w portalu społecznościowym.

 

Minionej doby w regionie doszło do trzech wypadków, w których trzy osoby zostały ranne. Odnotowano też 209 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 51 nietrzeźwych kierowców.

 

Jak przypomina Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało dla woj. śląskiego ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia, dotyczące intensywnych opadów śniegu.

 

Meteorolodzy prognozują, że w powiatach: będzińskim, bieruńsko-lędzińskim, gliwickim, mikołowskim i tarnogórskim, a także w miastach: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy i Zabrze, opady śniegu będą utrzymywać się do 16.00, a miejscami spadnie ok. 10 cm śniegu.

 

Później, bo ok. 21.00, opady śniegu ustaną w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku, Żorach oraz w powiatach: raciborskim, rybnickim i wodzisławskim. Spadnie tam 10-15 cm śniegu, podobnie jak w powiatach bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim i żywieckim oraz w Bielsku-Białej, gdzie sypać może aż do północy.

 

Jak podał popularny na Śląsku meteorolog z Planetarium Śląskiego w Chorzowie Damian Dąbrowski, którego prognozę pogody śledzą w internecie tysiące mieszkańców regionu, od rana do wieczora w całym woj. śląskim zachmurzenie będzie całkowite; w większości regionu nadal będzie padać śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie ok. -1/+1 stopnia Celsjusza. Wiatr powieje słabo ze wschodu i północnego wschodu, a wieczorem z północy. Ciśnienie lekko spadnie do 992 hPa, po czym zacznie rosnąć.(PAP)

 

 

  • mab/ maak/
Najnowsze artykuły