Śląskie/ Trwają poszukiwania 14-letniej Wiktorii

05.12.2023

Śląskie/ Trwają poszukiwania 14-letniej Wiktorii

Trwają intensywne poszukiwania dotkniętej autyzmem14-letniej Wiktorii Saługi – zaginionej w poniedziałek podopiecznej ośrodka leczniczo-rehabilitacyjnego w Kamieńcu k. Tarnowskich Gór.

Policja na razie nie ma sygnałów, gdzie może być dziewczynka. Wiktoria nie ma przy sobie telefonu, który umożliwiłby jej namierzenie.

 

“Szukamy zaginionej na terenie naszego powiatu, a policjanci z ościennych jednostek woj. śląskiego, powiadomieni o zaginięciu już od wczoraj realizują czynności związane z lokalizowaniem Wiktorii” – powiedział PAP oficer prasowy policji w Tarnowskich Górach sierż. szt. Kamil Kubica.

 

Jak doprecyzował, poszukiwania są prowadzone zarówno w pobliżu pałacu w Kamieńcu, gdzie mieści się ośrodek, z którego oddaliła się nastolatka, jak i na obszarze sąsiednich jednostek policji. Wiktorii tylko w powiecie tarnogórskim szuka około 100 osób – policjantów i strażaków, którzy wykorzystują psy tropiące, quady i drony z termowizyjną.

 

“Policjanci non stop się przemieszczają, wykorzystujemy lokalizatory GPS, żeby rejestrować obszar, który już sprawdziliśmy albo do którego musimy wrócić, bo był trudno dostępny nocą. Należące do policji i straży pożarnej drony z termowizją latały nad gminą Zbrosławice praktycznie przez całą noc. Wykorzystujemy wszystkie możliwości i dostępne środki, aby jak najszybciej odnaleźć Wiktorię” – podkreślił Kubica.

 

Wiktoria nie ma przy sobie telefonu komórkowego, który można byłoby namierzyć i dzięki temu zawęzić obszar poszukiwań. Dziewczynka mogła pojechać autobusem miejskim w kierunku Pyskowic lub Gliwic, sprawdzane są jednak wszystkie możliwości, w tym ta, że zaginiona jest gdzieś w pobliżu kamienieckiego ośrodka. W nocy w tej okolicy był kilkustopniowy mróz.

 

W poniedziałek po południu nastolatka oddaliła się z miejsca, gdzie grupa podopiecznych ośrodka bawiła się na śniegu. Policjanci apelują o kontakt do wszystkich, którzy mogą pomóc w odnalezieniu Wiktorii. Na stronie internetowej tarnogórskiej policji opublikowano zdjęcia i informacje o zaginionej. Wszystkie osoby, które widziały dziewczynkę lub znają miejsce jej przebywania, proszone są o kontakt z policjantami pod numerem 112 lub 47 853 42 55.

 

14-letnia Wiktoria Saługa ma 150 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała. Jej charakterystyczną cechą jest koślawy chód. W chwili zaginięcia miała na sobie czarne buty, czarne spodnie dresowe, czarną kurtkę i jasne rękawiczki.

 

Policyjny komunikat o zaginionej dostępny jest na stronie internetowej tarnogórskiej policji pod adresem https://tarnowskie-gory.policja.gov.pl/k26/informacje/wiadomosci/373821,Zaginela-14-letnia-Wiktoria-Saluga.html. Zamieszczono tam zdjęcia dziewczynki, którymi obecnie dysponuje policja.(PAP)

 

 

kon/ mab/ mark/

 

  • Krzysztof Konopka
Najnowsze artykuły