Śledztwo w sprawie zabójstwa częstochowianki przedłużone

03.12.2021

Śledztwo w sprawie zabójstwa częstochowianki przedłużone

Prokuratura przedłużyła do 26 lutego 2022 roku śledztwo w sprawie morderstwa 27-letniej Karoliny W. z Częstochowy. Zarzuty zabójstwa już wcześniej postawiono 29-letniemu Krystiana W., mężowi kobiety.

Do zbrodni doszło w sierpniu 2021 roku. Kobieta była widziana po raz ostatni 28 sierpnia 2021 roku. Miała wyjść wczesnym rankiem po telefon do samochodu. Później nie było z nią żadnego kontaktu, a jej telefon był wyłączony. Dlatego Komenda Miejska Policji w Częstochowie apelowała o pomoc w poszukiwaniach poprzez media.

Niestety 30 sierpnia ciało kobiety zostało znalezione na w Łobodnie, niedaleko granicy z miejscowością Kamyk. Jak ustaliła prokuratura sprawcą zabójstwa był mąż kobiety.

Krystian W. był w faktycznej separacji z żoną, ale nie potrafił pogodzić się z rozstaniem. To właśnie nieporozumienia na tym tle były prawdopodobną przyczyną zabójstwa.

– Do zabójstwa doszło w samochodzie, przyczyną śmierci było uduszenie. Sprawca wywiózł ciało do miejscowości Łobodno i tam je ukrył. Zlecono sekcję zwłok, która określi przyczyny zgonu. Prawdopodobną przyczyną zabójstwa były nieporozumienia związane z rozpadem małżeństwa – relacjonował wówczas prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Krystian W. w sądzie mówił dziennikarzom, że żałuje swojego czynu. Mężczyzna, Prokuratura wystąpiła do sądu o tymczasowy areszt dla Krystiana W., a sąd przychylił się do wniosku.

Prokuratura w Częstochowie podjęła decyzję o przedłużeniu śledztwa w sprawie zabójstwa Karoliny W. do 26 lutego 2022 roku. Śledczy wciąż czekają m.in. na wyniki ekspertyz, które pozwolą dokładnie określić mechanizm zabójstwa. Mężczyźnie grozi gara dożywotniego więzienia.

  • RED
Najnowsze artykuły