Służby przez kilka godzin usuwały skutki śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym w Jackowie

19.08.2022

Służby przez kilka godzin usuwały skutki śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym w Jackowie

Kilka godzin zajęło służbom usuwanie skutków wczorajszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym na przejeździe kolejowym w Jackowie. Zginął w nim 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna, który ciągnikiem rolniczym wjechał pod pociąg relacji Gdynia-Zakopane. Policja prowadziła na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora. W sprawie wszczęto postępowanie, mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jackowie (gmina Kruszyna). – Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym typu SAM z przyczepą nie zachował szczególnej ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia – Zakopane. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Pociągiem podróżowało ponad 300 pasażerów. Na miejscu zorganizowany został transport zastępczy dla podróżnych. Żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń – poinformowała Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie – Wstępne ustalenia wskazują, że kierującym ciągnikiem był 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna. Wszczęte postępowanie ma na celu wyjaśnienie okoliczności i przyczyn tego tragicznego w skutkach zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości tragicznie zmarłego kierowcy.

 

Policja apeluje!

Zbliżając się do torowiska, należy jechać z prędkością, która umożliwi nam zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu.
Przed wjechaniem na tory należy upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg lub inny pojazd szynowy, szczególnie gdy jest ograniczona widoczność, a przejazd kolejowy nie jest strzeżony
Nigdy nie przejeżdżaj przez tory, gdy widzisz lub słyszysz nadjeżdżający pociąg.
Nie wyprzedzaj innych pojazdów na przejeździe ani przed nim.
Nie zatrzymuj się przy samych torach – pamiętaj, że pociąg jest od nich szerszy i potrzebuje więcej miejsca.
Kierowcy zabrania się:
– Objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone.

– Wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

– Omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

 

 

 

  • pn
Najnowsze artykuły