Śmiertelne pobicie. Jest akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P.

29.02.2024

Śmiertelne pobicie. Jest akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi P.

We wrześniu ubiegłego roku 50-letni Zbigniew P. pobił 59-latka, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca pobicia został wówczas aresztowany. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu akt oskarżenia.

Przypomnijmy, że wrześniu 2023 roku dyżurny z Komisariatu Policji w Kłomnicach otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, którego w mieszkaniu znalazł jego znajomy. Policjanci prowadzili wówczas czynności pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

– Już następnego dnia częstochowscy kryminalni zatrzymali 50-latka, który miał związek ze śmiercią 59-latka. Śledczy na podstawie analizy nagrań monitoringu ustalili, że dzień przed śmiercią, 50-latek dotkliwie pobił go w obrębie jednego ze sklepów – informowali wówczas funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego prokurator przedstawił wówczas zatrzymanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkiem którego była śmierć.

W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu Zbigniewowi P. – Przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Wyjaśnił, że pokrzywdzony doznał obrażeń prawdopodobnie w wyniku wypadku drogowego – przekazał prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

  • red.
Najnowsze artykuły