Smog nas zje

27.11.2018

Smog nas zje

Za nami premiera spektaklu „Smog nas zje – edukacyjna bajka muzyczna dla dzieci” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Przedstawienie jest elementem kolejnej akcji zorganizowanej w ramach walki ze smogiem. Wkrótce zostanie wystawione w miejscowościach o największym stopniu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi. Będzie je można zobaczyć między innymi w Myszkowie.

Celem przedsięwzięcia jest przekazanie wiedzy o przyczynach zanieczyszczenia powietrza pochodzącego z tzw. niskiej emisji oraz o jego negatywnych skutkach dla środowiska i zdrowia dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zamieszkujących tereny województwa śląskiego.

Spektakle wystawione zostaną w miejscowościach o największym stopniu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi, tj. w Katowicach, Rybniku, Knurowie, Żywcu i Myszkowie.

Autorką scenariusza bajki „Smog nas zje” jest Marta Fox – polska poetka, powieściopisarka i eseistka. Reżyserią zajęła się Anna Lipiec – pracownik naukowy w Katedrze Pedagogiki Muzyki – specjalność rytmika Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kostiumy oraz scenografię przygotował znany scenograf Marcel Sławiński (m.in. „Jesteś Bogiem”, „Młyn i Krzyż”) oraz studenci katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Spektakl wystawiany jest przez studentów specjalności rytmika Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Treściom o charakterze ekologicznym towarzyszą piosenki oraz interpretacje ruchowo-przestrzenne wykonane przez uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” oraz Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia „Elementarz” w Katowicach stanowiące integralną część całego przedstawienia. Spektakl mogą obejrzeć dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Udział w przedstawieniu jest bezpłatny.

Przedstawienie będzie wystawiane jeszcze do końca listopada 4 razy:

27.11.2018 godz. 11.00 Dom Kultury, Knurów-Szczygłowice
28.11.2018 godz. 11.00 Dom Kultury, Rybnik-Chwałowice
29.11.2018 godz. 11.00 Miejskie Centrum Kultury, Żywiec
30.11.2018 godz. 11.00 Miejski Dom Kultury, Myszków

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły