Solidarna Polska buduje struktury w Częstochowie

23.05.2022

Solidarna Polska buduje struktury w Częstochowie

Michał Wójcik i Michał Woś, wiceministrowie sprawiedliwości, gościli w poniedziałek w Częstochowie. Politycy Solidarnej Polski spotkali się z dziennikarzami i członkami partii.

Wiceministrowie spotkali się najpierw z dziennikarzami w Ośrodku Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Częstochowie przy al. Pokoju. Zapowiadano co prawda wizytę ministra Zbigniewa Ziobry, ale w jego zastępstwie był Michał Wójcik, który odpowiada za tworzenie struktur w terenie. W konferencji udział wzięli również koordynator projektu ośrodka pomocy Sylwia Polańska i Monika Fajer.

Później wiceministrowie gościli w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Michał Wójcik podziękował Monice Fajer, która jest Prezesem Solidarnej Polski Okręgu 28 za zbudowanie struktur tej partii w Częstochowie. W mieście jest ponad 100 członków tej partii, to trzecia co do wielkości struktura tej partii w Polsce. Jest ona większa od tej w Katowicach, a jak podkreślał wiceminister Michał Wójcik struktury będą miały duże znaczenie podczas wyborów parlamentarnych i że dzięki ogromnej pracy, włożonej przez panią Monikę Fajer, okręg 28 zyska z pewnością mandat poselski.

Michał Wójcik mówił, że tym co różni Solidarną Polskę od innych partii jest kwestia relacji z Unią Europejską, a także agendy LGBT. – Dzięki naszemu liderowi i parlamentarzystom, Solidarna Polska nigdy nie zmieniła zdania – mówił Michał Wójcik, dziękując Monice Fajer za budowanie struktur w Częstochowie, żartując, że dobrze byłoby, żeby zmieniony został prezydent Częstochowy, bo w przeszłości atakował on ministra Ziobrę, a tego się nie zapomina.

Podczas spotkania podkreślano, że Solidarna Polska ma dzisiaj swoich posłów, senatora, marszałków, wojewodów i radnych. Dzięki temu można realizować program partii i o wartości, które ona reprezentuje. Solidarna Polska jest przeciwna m.in. małżeństwom jednopłciowym i adopcji przez takie pary. Podkreślano, że polska konstytucja powinna być ponad przepisami europejskimi.

Pani Monika Fajer podziękowała wiceministrom za słowa wsparcia i za obecność podczas poniedziałkowego spotkania.

  • TS
Najnowsze artykuły