SPA czyli… szefowie, żony i kochanki

13.04.2018

SPA czyli… szefowie, żony i kochanki

Często, zwłaszcza w kontekście pracy dziennikarskiej, mówi się, że tematy leżą na ulicy. Wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć. Bo rzeczywistość dostarcza nam tyle niespodzianek, różnorodnych sytuacji, zdarzeń… I tak właśnie jest w spektaklu SPA czyli Salon Ponętnych Alternatyw, który będziemy mogli obejrzeć w piątek, 27 kwietnia w Filharmonii Częstochowskiej.

Historyjka jest prosta, ale zręcznie skonstruowana. Autor scenariusza i zarazem reżyser przedstawienia, znany aktor i dyrektor prywatnego teatru, krótko mówiąc człowiek o wielu talentach Emilian Kamiński dobrze wie, co lubią amatorzy tego typu rozrywki, doskonale zna ich gusty i upodobania. A rzecz się dzieje w Zakopanem, gdzie kierownik hotelu ma okazję gościć najważniejszego Prezesa, czyli Szefa wszystkich Szefów, od którego zależy jego przyszłość. Nic dziwnego więc, z największą starannością przygotowuje się do tej wizyty. Jednak splot niezbyt fortunnych zdarzeń i góralska gwara sprawiają, że nasz najważniejszy z ważnych trafia do pokoju, w którym nic nie wygląda tak, jak powinno. Mimo że widok z okna jest na Giewont, uwagę Prezesa przykuwa coś zupełnie innego… Nie wszystko jednak stracone, ponieważ szef pożyteczne połączył z przyjemnym i zaprosił do hotelu kochankę, ale zapomniał że żona też potrafi zrobić czasem niespodziankę.
Największym autem spektaklu są niewątpliwie aktorzy. Większości nie trzeba przedstawiać- to znani i lubiani wykonawcy, których możemy oglądać na małym ekranie w różnych serialowych produkcjach. Grają Paulina Holtz i Anna Powierza- gwiazdy „Klanu” Jacek Rozenek, Piotr Skarga, Edyta Załęcka, Rafał Szałajko i Piotr Ligienza.
Trudno o indywidualne ceny. Spektakl swoją precyzją, ilością działań i timingiem wymusza zespołowość gry. I tak grają. Możemy odnieść się do ich aktorskiego doświadczenia, przekonać o sile komicznej. Postaci są wyraziste, mocno okonturowane i zawsze utrzymane w rygorach dobrego smaku. Aktorzy bawią się przy tym wspaniale. Właściwie śmieją się sami z siebie. Każdy kto pracował w hotelu, zna takich ludzi i sytuacje.
Spektakl Kamińskiego rusza z początku niespiesznie, jak trzeb, aby po niedługim czasie osiągnąć tempo. Karuzela zaczyna się kręcić. Rusza lawina komplikacji, którą trudno powstrzymać.

 

Bilety dostępne w kasie Filharmonii Częstochowskiej oraz na www.kupbilecik.pl oraz www.ebilet. pl lub bilety grupowe tel.696 48 66 80

  • df
Najnowsze artykuły