Sportowe zmagania w Potęgowie. Świetne wyniki Nordic Team Częstochowa

07.10.2022

Podczas finałowego etapu Enea Polish Nordic Walking Cup, będącego jednocześnie Mistrzostwami Polski na dystansach 5-ciu i 10-ciu kilometrów, świetnie zaprezentowali się zawodnicy Nordic Team Częstochowa, zdobywając aż 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.

Sportowe zmagania odbyły się w miniony weekend w Potęgowie. Zawodnicy Nordic Team Częstochowa w Mistrzostwach Polski zdobyli 3 złote (Tomasz Marczak- dwukrotnie i Daniel Wojtasiński), 5 srebrnych (Wiktoria Sapuła – dwukrotnie, Daniel Wojtasiński, Magdalena Rajek, Agnieszka Dybeł) oraz 2 brązowe medale (Magdalena Rajek i Małgorzata Niedźwiecka). – W klasyfikacji drużynowej częstochowianie uplasowali się na miejscu drugim na dystansie 5-ciu kilometrów oraz czwartym na dystansie 10-ciu kilometrów. Po dziesięciu etapach Pucharu Polski (Koszalin, Mielno, Kolbuszowa, Polanica Zdrój, Murowana Goślina, Wągrowiec, Sędziszów Małopolski, Latoszyn, Szaflary, Potęgowo) częstochowska ekipa została po raz kolejny drugą drużyną w Polsce. Indywidualnie nasi kijkarze zdobyli sześć Pucharów Polski (Agnieszka Dybeł, Daniel Wojtasiński oraz na dwóch dystansach – Tomasz Marczak i Wiktoria Sapuła). Na drugim stopniu podium stanęli Małgorzata Niedźwiecka, Nadia Kolarska, Marcin Cieśluk i Daniel Wojtasiński, a na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Rajek – podsumował Daniel Wojtasiński z NTC.