Spotkali się z byłym komandosem

11.05.2022

Spotkali się z byłym komandosem

Krzysztof Mika “Mixu”, były żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca, był gościem Politechniki Częstochowskiej. Na spotkaniu w bibliotece głównej opowiedział o książce “Combat Kickboxing”, której jest współautorem.

Krzysztof Mika “Mixu” to były komandos, żołnierz zawodowy Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Ma 19-letni straż. Uczestniczył w wielu misjach w strefach wojny w Iraku oraz w Afganistanie. Obecnie jest szkoleniowcem i instruktorem prowadzącym Klub Sportów Walki “Mix-Team” we Wręczycy Wielkiej. Prowadzi też firmę szkoleniową “Mixu Special Forces”, która przygotowuje kandydatów do testów sprawnościowych, selekcji i służby  w Jednostkach Specjalnych.

Podczas spotkania w bibliotece Politechniki Częstochowskiej opowiedział o książce “Combat Kickboxing”, której jest współautorem. Combat Kickboxing jest polskim, nowoczesnym, wojskowym systemem walki, wykorzystującym metody treningowe oraz techniki kickboxingu poszerzone o system walki w bliskim kontakcie. Przygotowuje on żołnierzy i innych przedstawicieli służb mundurowych do wypełniania zadań służbowych w przypadkach wystąpienia zagrożeń dla zdrowia lub życia. Publikacja “Combat Kickboxing” jest formą instruktażową, przeznaczoną na potrzeby właściwego wyszkolenia.

  • kg
Najnowsze artykuły