Sprawca tragicznego wypadku na A1 zatrzymany! Sebastian Majtczak przebywał w Dubaju

04.10.2023

Sprawca tragicznego wypadku na A1 zatrzymany! Sebastian Majtczak przebywał w Dubaju

Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana Majtczaka. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową – podał na platformie X (dawniej Twitter) Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim 29 września wydała list gończy za Sebastianem Majtczakiem, podejrzanym o spowodowanie wypadku na autostradzie A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina z Myszkowa. 16 września br., około godz. 19.54 na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Sierosław, Sebastian Majtczak jadąc lewym pasem drogi w kierunku Katowic, jako kierujący samochodem marki BMW umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Prowadził wskazany pojazd z nadmierną prędkością wynoszącą nie mniej niż 253 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywała dozwolona prędkość 120 km/h, przez co nie dostosował prędkości kierowanego przez siebie pojazdu do panujących warunków ruchu oraz nie zachował odpowiedniej, bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim w tym samym kierunku samochodu osobowego marki Kia Proceed, w wyniku czego uderzył w tył wskazanego pojazdu marki Kia Proceed – przekazała Prokuratura w opublikowanym liście gończym. Na skutek tego uderzenia, samochód zjechał na pas awaryjny i uderzył w bariery ochronne, w wyniku czego w pojeździe marki Kia Proceed doszło do pożaru, w następstwie którego samochód całkowicie spłonął, a na miejscu śmierć poniosły trzy osoby jadące pojazdem – kierujący autem, jego żona oraz ich małoletni syn.

Od samego początku podejrzewano, że mężczyzna ukrył się poza granicami kraju.

O zdarzeniu pisaliśmy tu: https://zycieczestochowy.pl/prokuratura-wydala-list-gonczy-za-sebastianem-majtczakiem-ktory-spowodowal-wypadek-na-autostradzie-a1-i-publikuje-wizerunek-podejrzanego/

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły