Sprzedaż mieszkań komunalnych po nowemu?

27.04.2022

Sprzedaż mieszkań komunalnych po nowemu?

Częstochowscy radni na najbliższej sesji pochylą się nad zmianami w uchwale dotyczącej sprzedaży mieszkań komunalnych. Obywatelski projekt w tej sprawie złożyli mieszkańcy.

Przypomnijmy, zdaniem części mieszkańców Częstochowy zatwierdzona w roku 2019 uchwała zmieniająca zasady sprzedaży mieszkań komunalnych pozbawiła ich możliwości wykupu lokali. Dlaczego? Bo według przyjętych zasad, ceny drastycznie wzrosły. Co istotne jednak wielu wnioski o wykup mieszkania złożyło jeszcze przed wprowadzeniem nowych przepisów. Systematycznie kontaktowali się z urzędem, dopytywali, co dalej w ich sprawie i nic z tego nie wynikało. Twierdzą, że urząd celowo zwlekał z udzieleniem odpowiedzi, a kilka miesięcy później wprowadził nową uchwałę. Zdaniem mieszkańców zarzewiem konfliktu był właśnie fakt, że nikt wcześniej nie poinformował ich o zmianie uchwały.

Dlatego też złożony został obywatelski projekt zmian w uchwale dotyczącej sprzedaży mieszkań komunalnych.  Szczegółowe rozwiązania zaproponowane przez mieszkańców można znaleźć tutaj.

  • kg
  • zdj. archiwum
Najnowsze artykuły