Sprzęt za 400 tysięcy złotych od firmy x-kom

17.04.2020

Sprzęt za 400 tysięcy złotych od firmy x-kom

Do Miejskiego Szpitala Zespolonego trafił sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 400 tysięcy podarowane przez lokalną firmę x-kom.

– Podziwiam pracę wszystkich pracujących w szpitalach, a szczególnie tych naszych, częstochowskich. Zapytaliśmy czego dokładnie im brakuje i właśnie dlatego mam pewność, że nasze dary pomogą w walce z wirusem – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu.

W efekcie do miejskiego szpitala trafiły:

  • defibrylatory z monitorem EKG;
  • łóżka do intensywnej terapii wraz z materacami z systemem regulacji ciśnienia, zapobiegającym odleżynom;
  • mobilne ssaki chirurgiczne;
  • statywy infuzyjne;
  • 1000 przyłbic;
  • 24 tysiące maseczek;
  • 8 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

Żeby całkowicie wypełnić TIR-a, dołożono jeszcze dwie palety wody mineralnej, dla pracowników i pacjentów szpitali.

– Dziękuję serdecznie firmie x-kom za ten akt bezinteresownej pomocy, bo tylko współpracując możemy pokonać pandemię koronawirusa. Mam też nadzieję, że to nie koniec wsparcia, jakiego częstochowski biznes udziela naszym medykom – powiedział Krzysztof Matyjaszczyk, podkreślając szybką reakcję x-komu na jego apel, dotyczący pomocy dla lokalnych szpitali.

– Cieszymy się, że odzew pomocy płynie ze strony różnych środowisk i społeczności częstochowskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny. – Pragnę podkreślić , że pomoc przekazana przez x-kom to ogromne wsparcie w postaci sprzętu medycznego, a także środki ochrony, które przy obecnym zużyciu mogą zabezpieczyć szpital nawet na kilka tygodni. Wsparcie x-komu traktuję też jako pomoc od Rakowa Częstochowa. Osobiście bardzo cieszy także poczucie, że z klubem jesteśmy bardzo bratersko związani, zarówno w dobrych jak i ciężkich czasach.

Jak podkreśla Michał Świerczewski, x-kom jest firmą częstochowską, dlatego w tym trudnym momencie czujemy się odpowiedzialni za pomaganie wszystkim osobom pracującym w naszej służbie zdrowia. – Cała nasza pomoc była konsultowana z przedstawicielami szpitali i wierzymy, że znacznie pomoże w walce z wirusem. Jednocześnie przyłączamy się do apelu pana prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka i zgadzamy się, że takie działania mają nie tylko charakter materialny, ale również symboliczny, pokazujący jak ważne jest jednoczenie się w tak trudnych momentach – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu.

Firma pozostaje w kontakcie z częstochowskimi szpitalami. W miarę możliwości x-kom postara się pomóc, jeśli miejscy medycy będą czegoś potrzebować.

  • kg
Najnowsze artykuły