Starosta kłobucki pojechał z pomocą humanitarną do Lwowa

08.04.2022

Starosta kłobucki pojechał z pomocą humanitarną do Lwowa

Do Lwowa dotarł kolejny konwój z pomocą z powiatu kłobuckiego. Konwój poprowadził starosta Henryk Kiepura.

W skład ekipy konwoju weszli także: Mariusz Mandat – Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, Andrzej Wystalski i Zbigniew Zych – Naczelnicy Wydziałów oraz Roman Tryka Kierowca ze Starostwa w Kłobucku.

Na samochód dostawczy załadowano m.in. lekarstwa, środki opatrunkowe, artykuły żywnościowe, ubrania robocze, zabawki a także m.in. sprzęt techniczny. W środę, 6 kwietnia o godz. 4:00 rano transport ruszył na Ukrainę.

Tego samego dnia, transport, konwój dwóch samochodów, dotarł do zaprzyjaźnionego miasta Mostiska a później do Lwowa, gdzie przekazano środki medyczne przeznaczone dla poszkodowanych, w tym uczestniczących w bezpośrednich walkach z wojskami rosyjskiego agresora.

Konwój humanitarny był możliwy dzięki wsparciu i dostarczeniu potrzebnych artykułów m.in. przez Powiat Hassberge (Bawaria) z Niemiec, firmę KARWALA z Szarlejki oraz spółdzielnię ROLMETAL z Kamyka.

– Środki medyczne trafią na front w miejsce, gdzie toczą się działania wojenne. Cieszymy się, że mogliśmy z cenną pomocą tutaj dotrzeć – mówi Mariusz Mandat.

– To trzynasty konwój, mam nadzieję, że szczęśliwy, udało się nam dotrzeć najdalej, bo do Lwowa – mówi starosta Henryk Kiepura.

  • TS
Najnowsze artykuły