Straż miejska: święta minęły spokojnie

19.04.2022

Straż miejska: święta minęły spokojnie

– Mimo 118 telefonicznych zgłoszeń do dyżurnego, a także wielu interwencji podejmowanych przez strażników miejskich na terenie miasta świąteczny weekend przebiegł bez poważniejszych incydentów – mówi Artur Kucharski, rzecznik straży miejskiej.

Dyżurni częstochowskiej straży miejskiej przyjęli w trakcie minionego świątecznego weekendu 118 telefonicznych zgłoszeń od mieszkanek i mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich czterech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego, ciszy nocnej, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych. Było to 48 zgłoszeń.
W ciągu minionych czterech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 7 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie 7 interwencji zrealizowali strażnicy miejscy.
Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. Poza tym w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę rozwozili paczki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Funkcjonariusze zabezpieczali też „Śniadanie Wielkanocne” dla osób bezdomnych i potrzebujących, które odbyło się w szkole przy ul. Targowej.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły