Straż Miejska usuwa wraki. W 2023 roku „oczyszczono” 125 miejsc parkingowych

29.02.2024

Straż Miejska usuwa wraki. W 2023 roku „oczyszczono” 125 miejsc parkingowych

Dzięki działaniom strażników miejskich z częstochowskich ulic w 2023 roku zniknęło 125 tzw. „wraków aut” czyli samochodów, które były długotrwale nieużywane przez swoich właścicieli i blokowały miejsca parkingowe potrzebne innym mieszkańcom.

W 2023 roku częstochowska Straż Miejska przyczyniła się do zwolnienia przez tzw. „wraki aut” 125 miejsc parkingowych. To dobra wiadomość dla mieszkanek i mieszkańców miasta, którzy „zyskali” wolne przestrzenie parkingowe. Na działania strażników miejskich złożyło się 17 zleceń odholowania samochodów na parking strzeżony, a także 108 rozmów z właścicielami aut. Rozmowy funkcjonariuszy Straży Miejskiej z właścicielami aut sprawiły, że 108 samochodów, które długotrwale blokowały parkingi, zostały „zabrane” przez swoich właścicieli. Tym samym zwolniły miejsca parkingowe tak bardzo oczekiwane przez innych mieszkańców.

Problem z parkowaniem występuje szczególnie w zabudowie wielokondygnacyjnej. Przypomnijmy, że w 2022 roku działania częstochowskich strażników miejskich przyczyniły się do zwolnienia 113 miejsc parkingowych przez tzw. „wraki aut”.

  • źródło informacji: Straż Miejska w Częstochowie
Najnowsze artykuły