Strażacy z Janowa proszą o pomoc

25.04.2020

Strażacy z Janowa proszą o pomoc

Kilka dni temu informowaliśmy o pożarze, który wybuchł w lesie w miejscowości Teodorów. Ogień udało się opanować, niestety podczas akcji gaśniczej spłonął ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy należący do Ochotniczej Straży Pożarnej Janów. Był to jedyny tego typu pojazd w gminie. Zakup nowego to ogromny koszt – potrzeba około miliona złotych! Z tego też powodu ruszyła specjalna zbiórka.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 23 kwietnia w Teodorowie, w gminie Janów. W sumie spłonęło sześć hektarów lasu i dwanaście hektarów nieużytków. Pożar udało się opanować, niestety podczas akcji spłonął ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz, należący do Ochotniczej Straży Pożarnej Janów. – Spaleniu i zniszczeniu w wyniku pożaru uległa zabudowa i podwozie wozu oraz jego wyposażenie – mówi Edward Moskalik, wójt gminy Janów. Był to jedyny tego typu pojazd w gminie, który posiadał zbiornik na wodę o pojemności 6 000 l. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania jednostki OSP Janów włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zakup nowego to ogromny koszt – potrzeba około miliona złotych! Z tego też powodu ruszyła specjalna zbiórka. Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc jednostkę mogą to zrobić przez portal: pomagam.pl/ospjanow lub przez wpłaty bezpośrednio na konto OSP Janów:

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowie

Krakowski Bank Spółdzielczy
05 8591 0007 0330 0925 0026 0001

– Z zebranych środków chcielibyśmy zakupić samochód o podobnych parametrach technicznych, aby móc dalej pomagać ludziom, chronić ich życie i zdrowie. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy – podsumowuje wójt.

  • kg
Najnowsze artykuły