Studenci Collegium Medicum będą uczyć się na Parkitce

07.09.2023

Studenci Collegium Medicum będą uczyć się na Parkitce

Częstochowska uczelnia ogłosiła dziś współpracę z Parkitką. Rektor UJD Anna Wypych-Gawrońska i Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie Łukasz Połatyński podpisali umowę. Dzięki niej na terenie szpitala kształcić się będą studenci Collegium Medicum.

Dzięki podpisanej umowie na terenie szpitala będą prowadzone zajęcia dydaktyczne, ćwiczenia kliniczne i praktyki zawodowe dla studentów Collegium Medicum z kierunków pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, farmacji, psychologii oraz kierunku lekarskiego. Ten ostatni cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem – w tym roku w pierwszej turze rekrutacji zapisały się na niego aż 1932 osoby. Umowa między UJD a Parkitką została podpisana na czas nieokreślony.

– Dla Uniwersytetu i dla kierunku lekarskiego jest to podstawa dalszej działalności. My naszych studentów będziemy kierować na oddziały, mam nadzieję, już od października. W programie studiów, te praktyczne zajęcia związane z ćwiczeniami klinicznymi, zaczynają się za rok. (…) Jesteśmy przygotowani do kształcenia lekarzy w szpitalach. Będziemy oczywiście podpisywać umowy z kolejnymi szpitalami, ale ten największy w naszym regionie jest już teraz szpitalem, w którym będą mogli kształcić się nasi studenci – mówiła Anna Wypych-Gawrońska.

W spotkaniu inaugurującym współpracę wzięli udział m.in. profesorowie Uniwersytetu Jana Długosza, pracownicy szpitala, wicemarszałek województwa śląskiego Anna Jedynak, radna Sejmiku Śląskiego Marta Salwierak oraz częstochowscy parlamentarzyści: Lidia Burzyńska, Izabela Leszczyna, Andrzej Szewiński i Zdzisław Wolski.

Fot. Redakcja

  • mz
Najnowsze artykuły