Studentki Politechniki Częstochowskiej ze stypendium!

17.01.2023

Studentki Politechniki Częstochowskiej ze stypendium!

Cztery studentki z Politechniki Częstochowskiej ze stypendium ,,New Technologies for Women – Ukraine”! Zwyciężczynie wzięły udział w pierwszym w Polsce programie dla młodych kobiet chcących związać się z branżą technologiczną.

Anna Bevziuk – studiująca kierunek Inteligentne Miasta na Wydziale Elektrycznym – oraz Polina Gonchar, Kristina Sotnyk i Olha Tykhonchuk – studentki informatyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki to ukraińskie studentki, które związały swoją karierę z Politechniką Częstochowską. Kobiety zostały stypendystkami programu adresowanego do studentek z Ukrainy, które kształcą się w Polsce w dziedzinach określanych wspólnym mianem STEM (z ang. science, technology, engineering, mathematics) – czyli: nauka, technologia, inżynieria, matematyka.

Organizatorem inicjatywy ,,New Techonologies for Women – Ukraine” były: firma Intel i Fundacja Edukacyjnej Perspektywy. ,,Nowe Technologie Dla Dziewczyn” to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju, która ma na celu wspierać kobiety działające w branży technologicznej. Studentki z Ukrainy mogły wziąć udział w adresowanej do nich wersji programu.

– Dzięki stypendium ,,New Technologies for Women – Ukraine” – oprócz pomocy finansowej – dziewczyny będą uczestniczyć w warsztatach z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland, sesjach doradztwa zawodowego oraz w mentoringowym Programie Buddies. Będą mogły też bezpłatnie wziąć udział w największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet działających w obszarze STEM – o nazwie ,,Perspektywy Women in Tech 2023” – informuje Urząd Miasta Częstochowy.

Intel to producent procesorów i software’u z obszaru sztucznej inteligencji, chmur, internetu rzeczy czy grafiki. Fundacja Perspektywy już od 25 lat działa na rzecz edukacji, nauki i wyrównywania szans. Jako główny cel stawia sobie wspieranie rozwoju potencjału umysłowego młodych ludzi. Ma już na koncie inne kampanie zachęcające kobiety do wybierania studiów na kierunkach ścisłych i inżynierskich.

 

 

  • opr. nl
Najnowsze artykuły