Sukces uczennicy z Poczesnej

04.12.2018

Sukces uczennicy z Poczesnej

W Muzeum Historii Katowic odbyła się gala wręczenia nagród laureatom VI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Wśród nagrodzonych była Aleksandra Grzyb, uczennica Szkoły Podstawowej w Poczesnej.

Aleksandra jest laureatką etapu wojewódzkiego. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 156 uczestników. Uczennica z Poczesnej zajęła drugie miejsce. Wśród wyróżnionych byli również inni reprezentanci gminy – uczeń Wiktor Łuniewski z kl. III B gimnazjum i Alicja Całus z kl. VI B. Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele języka polskiego: Joanna Jadowska (gimnazjum) i Magdalena Wąsińska (szkoła podstawowa).

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Poczesna
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły