Świąteczne przysmaki od Kół Gospodyń Wiejskich

13.04.2019

Świąteczne przysmaki od Kół Gospodyń Wiejskich

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mstowie odbyła się Prezentacja Stołów Wielkanocnych, na której tradycyjnie swoje kulinarne umiejętności zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Można było podziwiać przepięknie przystrojone stoły, a także skosztować regionalne przysmaki i potrawy.

Prezentacja została zorganizowana przez Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie oraz gminę Mstów. W sumie zaprezentowały się przedstawicielki 18 Kół Gospodyń Wiejskich z siedmiu gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Mstów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów i Rędziny. Wszystkie panie po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i przygotowały wspaniałe, regionalne potrawy świąteczne, które powinny się znaleźć na każdym wielkanocnym stole. Nie zabrakło też wyszukanych ozdób.

Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne młodych talentów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie, które doskonale wprowadziły zgromadzonych gości w klimat Świąt Wielkanocnych. Brawom nie było końca! Nad młodymi artystami czuwały nauczycielki z SP Mstów: Mariola Całus (reżyser), Małgorzata Bury, Edyta Skrońska, Katarzyna Błachowicz, Aneta Pałczyńska, Magdalena Zgardzińska, Karolina Tyras, Beata Górecka-Grabara, Monika Błachowicz, Patrycja Ciastko, Ewelina Dąbrowska, Anatolia Benduch, Barbara Szklarzyk, Agnieszka Kowalczyk, Marzena Radecka i Jolanta Bekus. Dekorację wykonali: Ewa Kowalik-Zagórska i Piotr Kosiński.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Mstów
Najnowsze artykuły