Świąteczne symbole na placu Biegańskiego

07.04.2022

Świąteczne symbole na placu Biegańskiego

W centrum naszego miasta zrobiło się świątecznie. Młodzi częstochowianie, przedszkolaki oraz uczniowie, na zaproszenie siostry Mileny ze zgromadzenia świętego Józefa, wykonali ozdoby wielkanocne. Palmy można podziwiać na placu Biegańskiego.

Tak jak w latach poprzednich siostra Milena zaprosiła przedszkolaków i uczniów Częstochowy do wzięcia udziału w akcji pod hasłem “Wielkanoc na placu Biegańskiego”. Efekt? W pobliżu kościoła św. Jakuba stanęło kilkanaście białych skrzynek – z każdej wystają gałązki przyozdobione kolorowymi pisankami i innymi świątecznymi motywami stworzonymi przez najmłodszych.

Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania siostry Mileny. Dekoracje przygotowało w sumie kilkadziesiąt placówek. Reprezentanci poszczególnych spotkali się w czwartek na placu Biegańskiego i wspólnie dekorowali gałązki. – Brakuje mi słów, aby wyrazić, jak wspaniała jest młodzież i dzieci z naszego miasta. Chyba w żadnym mieście nie znajdziemy tak cudownych przedszkolaków, uczniów, oddanych nauczycieli i dyrektorów szkół – podkreślała siostra Milena. To właśnie dzięki pracy najmłodszych centrum miasta wygląda jak kolorowy ogród wielkanocny. Podczas wydarzenia nie zapomniano również o sytuacji na Ukrainie. Zgromadzeni na placu Biegańskiego okazali wsparcie i wyrazili solidarność z naszym wschodnim sąsiadem. Ku uciesze najmłodszych na zakończenie spotkania na placu Biegańskiego wypuszczono gołębie symbolizujące pokój. Ptaki z dotarciem do swojego gołębnika nie miały żadnego problemu. Miały do pokonania nieco ponad dwadzieścia kilometrów – zostały bowiem „wypożyczone” od hodowcy z Kłomnic.

  • kg
Najnowsze artykuły