Świąteczny jarmark w Jurajskiej już otwarty

12.12.2023

Świąteczny jarmark w Jurajskiej już otwarty

Jest kolorowy, pachnący, a jego lady uginają się od różnych wyrobów. W Galerii Jurajskiej został otwarty jarmark świąteczny, który działać będzie aż do 22 grudnia. Kupić na nim można zarówno smakołyki, jak również upominki i ozdoby choinkowe.

Na 9-ciu klimatycznych stoiskach odwiedzający znajdą m.in. różnego rodzaju sery, w tym: prawdziwe oscypki, sery dojrzewające i podpuszczkowe, kozie, owcze i krowie, a także konfitury do serów. Nie brakuje tutaj także herbat z całego świata czy miodów z lokalnych pasiek.

Na smakoszy czekają grillowane na miejscu oscypki z żurawiną, a także rozgrzewająca herbata. Coś dla siebie znajdą tutaj także osoby poszukujące unikalnych prezentów gwiazdkowych dla dzieci i dorosłych. Stoiska obfitują bowiem w pomysły na upominek.

Wybierać można spośród m.in. ceramiki do herbat, świec sojowych i kominków, pozytywek, skarpetek, ciepłych kapci i czapek, świątecznych filiżanek czy zabawek edukacyjnych dla najmłodszych. Całość dopełniają natomiast bombki, lampki i inne gwiazdkowe dekoracje.

– Otwarty właśnie jarmark to kolejny bożonarodzeniowy akcent w Jurajskiej, dzięki któremu przenosimy tradycję weihnachtsmarkt pod dach galerii, tworząc unikalny klimat świąt – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

– To propozycja dla osób, które lubią tego typu atrakcje, a także dla poszukujących nietuzinkowych lub ręcznie robionych prezentów. Na 9-ciu stoiskach znaleźć można bowiem setki pomysłów na to, co podarować, ale także jak wzbogacić swój wigilijny i świąteczny stół m.in. o lokalne produkty – dodaje.

Jarmark czynny jest w godzinach otwarcia Jurajskiej. Całość odbywa się w świątecznej oprawie. Każde ze stoisk zostało bowiem specjalnie zaaranżowane. W samej Jurajskiej również nie brakuje dekoracji. W centrum handlowym już można podziwiać 12 choinek, które zostały przystrojone przez przedszkolaków.

– To oryginalne, momentami nawet ekscentryczne dekoracje, które pokazują całe spektrum dziecięcej kreatywności. Maluchy miały bowiem pełną swobodę w tworzeniu ozdób na choinki. Dzieci mogły więc puścić wodze fantazji. Efektem tego są jedyne w swoim rodzaju drzewka, które aż do połowy stycznia można oglądać w Jurajskiej – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

 

  • Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR
Najnowsze artykuły