Świąteczny maraton w Jurajskiej. Dziesiątki atrakcji przez ponad 2 tygodnie!

08.12.2023

Świąteczny maraton w Jurajskiej. Dziesiątki atrakcji przez ponad 2 tygodnie!

Spotkanie z Mikołajem, świąteczny jarmark, zabawy dla dzieci i wystawa choinek udekorowanych przez przedszkolaki. W Galerii Jurajskiej, wraz z rozbłyśnięciem iluminacji, zaczyna się intensywny, ponad 2 tygodniowy sezon bożonarodzeniowy, który wypełnią dziesiątki atrakcji.

Galeria Jurajska przygotowała w tym roku prawdziwy maraton świątecznych zabaw i imprez, który potrwa aż 17 dni!

9 grudnia Jurajska zaprosi dzieci do zabawy w Kocim Domku Gabi, czyli bohaterki serialu Netflixa „Gabby’s Dollhouse”. Wspólnie z animatorami najmłodsi będą mogli przygotować kocie ozdoby oraz świece z brokatem i muszelkami. Na dzieci czekać będą też tatuaże z brokatem i pamiątkowe zdjęcia. Początek zabaw zaplanowano na godzinę 12.00.

Z kolei już 11 grudnia w Jurajskiej odsłonięte zostanie aż 12 kolorowych choinek, które przyozdobione zostały przez ponad setkę dzieci z częstochowskich i nie tylko częstochowskich przedszkoli. Jak co roku maluchy miały swobodę w tworzeniu dekoracji. Dzieci same mogły wymyślić motyw przewodni i własnoręcznie wykonać ozdoby, czego efektem są oryginalne choinki.

Wielki finał wystawy kreatywnych drzewek zaplanowano natomiast na 13 stycznia 2024 r. Tego dnia galeria wyłoni aż trzy najciekawsze choinki. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy przedszkolaków. W grudniu odbędzie się natomiast głosowanie na „Choinkę publiczności”. – Choinki przedszkolaków stały się już świąteczną tradycją Jurajskiej – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

– Co roku dziesiątki dzieci angażują się w swoich przedszkolach w wymyślanie kolorowych dekoracji z i przyozdobienie niejednokrotnie dość zaskakujących drzewek, które później cieszą oko. W tym roku zainteresowanie stworzeniem takiej choinki było ogromne, dlatego też mamy rekordową ich liczbę – dodaje.

Ciekawe dekoracje na pewno pojawią się na klimatycznym jarmarku świątecznym, który zawita do Jurajskiej w dniach od 11 do 22 grudnia. Bożonarodzeniowa impreza, zainspirowana tradycyjnym weihnachtsmarkt, jaki spotyka się m.in. w Niemczech i Austrii, przeciągnie kilkudziesięciu wystawców z całego regionu.

Na specjalnie przygotowanych i przyozdobionych straganach nie zabraknie m.in. serów, w tym serów góralskich, różnego rodzaju i gatunku herbat, konfitur czy miodów. Całość dopełnią ozdoby świąteczne, a także pomysły na upominek dla rodziny, przyjaciół i bliskich. Odwiedzający jarmark będą mogli wybierać spośród zabawek edukacyjnych dla najmłodszych, świec sojowych, kominków i aromatów do świeczek, ubrań, kapci, skarpetek i czapek, łyżeczek grawerowanych, a także pozytywek. Jarmark czynny będzie w godzinach otwarcia galerii.

– Jarmark to propozycja dla osób, które poszukują unikalnych prezentów gwiazdkowych i dekoracji do domu, ale także swojskich i rzemieślniczych potraw czy napojów, które idealnie nadają na świąteczny stół. Tegoroczny jarmark to setki tego typu propozycji i pomysłów, które organizatorzy przygotowali w specjalnej świątecznej oprawie – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk.

Także Jurajska prezentuje się już świątecznie. Rozbłysła bowiem iluminacja galerii. Cały pasaż spowiły światełka, a pod sufitem podwieszono świetlne girlandy. Jaśnieje także elewacja obiektu od ul. Wojska Polskiego. Przed galerią z kolei ustawiono olbrzymiego, świetlnego królewskiego pawia 3D, z którym można robić sobie zdjęcia. Dekoracja ta ma niemal 5 metrów wysokości oraz aż 6 metrów rozpiętości i po raz pierwszy gości w Jurajskiej.

 

  • Źródło: Galeria Jurajska/Guarana PR
Najnowsze artykuły