Świeża woda dla zwierzaków

11.06.2019

Świeża woda dla zwierzaków

Od kilku dni w naszym mieście utrzymują się bardzo wysokie temperatury. Ten tydzień również jest wyjątkowo upalny. Dlatego – wzorem ubiegłych lat –  przed częstochowskim Urzędem Miasta pojawiły się miski z wodą dla czworonogów. Będą wystawiane tam do końca lata.

Stojaki z metalowymi miskami na wodę znajdują się już przy wejściu do budynków Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej i ul. Waszyngtona oraz przed Odwachem obok Ratusza na pl. Biegańskiego.  – Miski mają już tradycyjnie pomóc zwierzakom podczas wysokich temperatur. Są wystawione do późnych godzin popołudniowych i chowane na noc – mówi Marcin Breczko z biura prasowego magistratu.

Przy tej okazji przypominamy, że pod żadnym warunkiem nie wolno zostawiać psa samego wewnątrz samochodu. Jeżeli zauważymy zwierzę zamknięte w aucie, należy niezwłocznie powiadomić policję lub straż miejską. Podróżując samochodem ze zwierzakiem, warto zrobić postój co 2-3 godziny i wyprowadzić go na krótki spacer.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły