Sylwester z kulturą…

30.12.2021

Sylwester z kulturą…

Dla tych, którzy nie mają pomysłów na wyjątkowego sylwestra, mamy dwie propozycje. 31 grudnia o godz. 20.00 można świętować Sylwestra w Filharmonii Częstochowskiej. Są też ostatnie bilety na sylwestrowy spektakl w Teatrze Mickiewicza – na godz. 18.00. Na oba wydarzenia została pula wejściówek dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi.

W piątek, 31 grudnia, o godz. 20.00 w sali koncertowej Filharmonii Częstochowskiej można wspólnie świętować Sylwestra na koncercie pod hasłem ,,Graj piękny cyganie” –  czyli porywającej muzyce w tradycji romskiej, romantycznych balladach, ognistych czardaszach z popisowymi partiami orkiestry i skrzypiec solo, przeplatanych ariami i duetami z oper i operetek Kalmana i Lehara. Z orkiestrą symfoniczną Filharmonii wystąpią Siergiej Wowkotrub – skrzypce, Marta Huptas – sopran, Łukasz Załęski – tenor, a dyrygować będzie Adam Klocek. Tego wieczoru w gmachu przy ul. Wilsona będzie można też wznieść toast lampką szampana…

Bilety, już tylko z puli dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19 –  po 160 zł lub 120 zł (w zależności od miejsca) – są do nabycia w kasie Filharmonii oraz jej stronie.

Jeszcze można się załapać na jedno z sylwestrowych wydarzeń w Teatrze im. Adama Mickiewicza – to o godz. 18.00. Warunek – trzeba być osobą zaszczepioną przeciw Covid-19, wejściówek nie zostało już bowiem zbyt wiele… Oprócz udziału w muzyczno-teatralnym przedstawieniu o tej godzinie czeka nas też – w czasie antraktu – poczęstunek i lampka wina. Ekipa Teatru postanowiła na sylwestrowy wieczór połączyć w jeden, niepowtarzalny program – obudowany tekstami satyrycznymi – kompozycje z dwóch widowisk: „Zaczarowany koń” i „Pożar w sercu”.  Wśród piosenek będą więc choćby „Pamiętasz, była jesień”, „Cicha woda”, „Kaziu, zakochaj się”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Wakacje z blondynką” czy bardziej rock’n’rollowe „Poszłabym za Tobą” czy „Szybki Bill”… A satyryczne teksty, które uzupełnią te piosenki, wyszły spod piór m.in. Andrzeja Poniedzielskiego, Tadeusza Drozdy, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, a także… Roberta Dorosławskiego, który poprowadzi ten wieczór…

Bilety na spektakl sylwestrowy o godzinie 18.00 – w cenie: parter 120  zł, balkon 100 zł – są jeszcze w kasie Teatru przy ul. Kilińskiego dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Telefon do kasy – (34) 372 33 06, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00.

  • oprac. kg
  • zdj. Filharmonia Częstochowska
Najnowsze artykuły