
15.09.2023
Szef mafii śmieciowej zatrzymany i aresztowany
Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej w Częstochowie dokonali zatrzymania 47-letniego lidera zorganizowanej grupy przestępczej, który od 2018 roku brał udział w nielegalnym składowaniu niebezpiecznych odpadów na terenie całego kraju. Przestępca był poszukiwany listem gończym i został doprowadzony przed sąd, który orzekł o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
– Od 4 lat w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie działa grupa śledczych, zajmująca się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania niebezpiecznych odpadów. Do tej pory, dzięki ścisłej współpracy z Prokuraturą Regionalną w Katowicach, zatrzymali oni już 68 osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpiącej zyski z transportowania i składowania groźnych dla życia i zdrowia substancji. 6 z nich dalszym ciągu przebywa w areszcie – informuje asp. szt. Barbara Poznańska, oficer prasowy częstochowskiej policji.
W poniedziałek, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą dokonali zatrzymania 47-latka, który był poszukiwany przez organy ścigania w związku z tą sprawą. Mężczyzna usłyszał 32 zarzuty ze strony prokuratury, w tym zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz nielegalnego składowania niebezpiecznych odpadów w celu osiągnięcia korzyści finansowej. Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Katowicach, Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Za kierowanie i uczestniczenie w zorganizowanych grupach przestępczych, a także za transport i nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.