Szósta ofiara zatrucia denaturatem w powiecie kłobuckim

21.04.2022

Szósta ofiara zatrucia denaturatem w powiecie kłobuckim

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Parkitce zmarła szósta ofiara zatrucia denaturatem. Do zatruć doszło w miejscowościach Pierzchno i Czarna wieś w powiecie kłobuckim. Prokuratura zna już pierwsze wyniki sekcji ofiar.

Do pierwszego z zatruć denaturatem, który według wstępnych ustaleń miał znaczną zawartość alkoholu metylowego, doszło 30 marca w Pierzchnie. Policja została wezwana w związku ze śmiercią 24-letniego mężczyzny. Tego samego dnia do szpitala trafili jego brat i ojciec, a następnego dnia trzeci z braci.

Niestety później w szpitalu zmarł ojciec rodziny, a w okresie świątecznym drugi z braci. Prokuratura zleciła sekcję zwłok obu mężczyzn, a wcześniej ekshumowano ciało 24-latka, aby dokonać sekcji zwłok, której nie zarządził lekarz, który przybył do Pierzchna 30 marca 2022 roku.

Do następnego zatrucia doszło 2 kwietnia 2022 roku w Czarnej Wsi w powiecie kłobuckim. Tam policja została wezwana w związku ze zgłoszeniem znalezienia zwłok mężczyzny. Podczas przeszukania domu znaleziono zwłoki drugiego mężczyzny, a trzeci zmarł w szpitalu po tym, jak wcześniej opuścił imprezę.

Prokuratura ma już wyniki sekcji zwłok mężczyzn z Czarnej Wsi, z której wynika, że mężczyźni zatruli się śmiertelnie alkoholem metylowym. Jak udało się również ustalić, wszystkie ofiary piły denaturat, czyli alkohol niespożywczy. Nie wiadomo, jak doszło do tego, że znalazły się w nim znaczne ilości alkoholu metylowego.

  • TS
  • Fot. Pixabay
Najnowsze artykuły