Szymon Migoń z powiatu częstochowskiego nowym prezesem krajowym ZMW

04.12.2023

Szymon Migoń z powiatu częstochowskiego nowym prezesem krajowym ZMW

W sobotę 2 grudnia w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 95-lecia Związku Młodzieży Wiejskiej. Wydarzenie to było okazją do wybrania nowego prezesa krajowego Związku – został nim Szymon Migoń, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który ze stowarzyszeniem związany jest od ponad 10 lat. Gratulujemy!

Związek Młodzieży Wiejskiej jest organizacją pozarządową, która skupia członków z terenów całego kraju. Jej nadrzędnym celem jest wsparcie młodzieży pochodzącej ze wsi i z małych miast. Od 2019 roku funkcję prezesa krajowego ZMW pełnił Adam Nowak. Podczas jubileuszowej gali 95-lecia Związku przekazał kierowniczą funkcję Szymonowi Migoniowi, który w Związku Młodzieży Wiejskiej działa od dziesięciu lat – sprawował już funkcje na wszystkich szczeblach organizacji – na początku jako społecznik, strażak i prezes koła ZMW w Starym Kocinie. Później zaczął pracować w biurze Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej, gdzie zajmował się m.in. ogólnopolskim wydarzeniem rolniczym, jakim jest Olimpiada Młodych Producentów Rolnych czy wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży w ramach wsparcia ludności wiejskiej. Szymon Migoń jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku administracja. W życiu prywatnym jest szczęśliwym mężem i ojcem.

Szymon Migoń objął kierownictwo ZMW w szczególnym momencie, bowiem organizacja za kilka lat będzie obchodzić swoje 100-lecie. Nowy prezes ma już sprecyzowane plany na rozbudowę Związku. Chce reprezentować głos młodych rolników na arenie państwowej oraz międzynarodowej, a także dążyć do budowy Uniwersytetu Ludowego na ośrodku w Sławie (województwo lubuskie).

– Związek Młodzieży Wiejskiej stoi przed wieloma wyzwaniami, natomiast z radością obserwujemy rodzące się nowe możliwości. Piękna tradycja pozwala nam twardo stąpać po ziemi, a zarazem wysoko ustawiać sobie poprzeczkę – czytamy w artykule programowym Szymon Migoń, nowy prezes krajowy ZMW.

 

fot. ZMW Śląsk

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły