Tak będzie wyglądać budynek Polgalu po przebudowie

12.02.2022

Tak będzie wyglądać budynek Polgalu po przebudowie

Firma De Silva Haus wybuduje zamknięte osiedle mieszkaniowe na terenie Zakładu Artykułów Technicznych i Galanteryjnych “Polgal”. Efektowny budynek, który został przedstawiony na wizualizacjach, będzie miał blisko 140 mieszkań o powierzchni do 78 mkw.

Informowaliśmy kilka dni temu o planach firmy De Silva Haus, która zamierza przebudować budynek po dawnej guzikarni na budynek mieszkalny. Teraz udało się nam poznać szczegóły tej inwestycji, która już się rozpoczęła.

W ramach inwestycji powstanie 138 mieszkań o wysokim standardzie , 138 miejsc parkingowych w garażu na poziomie “0” i na terenie. Łączna powierzchnia mieszkań to 6145 m.kw., metraż mieszkań od 28 m.kw. do 78 m.kw.

Budynek będzie miał w jednej części 7 kondygnacji czyli parter i 6 pięter, a w drugiej części 6 kondygnacji czyli parter i 5 pięter. Na całym parterze będą znajdowały się garaże i komórki lokatorskiej. Powstaną tylko mieszkania, nie będzie w tym miejscu usług.

Warto dodać, że inwestor wykorzysta szkielet  strop budynku, który już istnieje. Budynek ma być gotowy na przełomie wiosny i lata 2023 roku. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się po zrealizowaniu połowy budowy. Wtedy też poznamy ich ceny.

  • TS
  • Fot. De Silva Haus
Najnowsze artykuły