Tesco przy Drogowców prawie wyburzone. Powstanie nowe centrum

14.11.2021

Tesco przy Drogowców prawie wyburzone. Powstanie nowe centrum

Stary hipermarket Tesco przy ulicy Drogowców został już praktycznie wyburzony. W tym miejscu w przyszłym roku ma powstać nowe centrum handlowe.

Hipermarket Tesco przez wiele lat był jednym z najchętniej odwiedzanych sklepów w Częstochowie. Z czasem moda na wielkie markety zaczęła przemijać, co odbiło się również na obrotach w tym największym na świecie hipermarkecie sieci Tesco.

Dodatkowym ciosem okazała się budowa nowego węzła na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z DK 1. Nawet opcja zakupów z dostawą do domu nie sprawiła, że sklep udało się uratować. Właściciele sukcesywnie zmniejszali powierzchnię handlową.

Ostatecznie sieć Tesco wycofała się z Polski. 18 czerwca 2020 roku  Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, porozumiała się z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki – w tym jej sklepów i magazynów. Największe sklepy w Polsce nie zostały jednak objęte tą transakcją.

Dlatego hipermarket przy Drogowców kupiła grupa kapitałowa DOR Group. Na zlecenie tego inwestora firma CREAM Property Advisors przebuduje dawny obiekt należący do sieci Tesco przy ulicy Drogowców w Częstochowie.

Budynek, który niegdyś zajmowała sieć Tesco, zostanie przebudowany, gruntownie odnowiony i przekształcony w park handlowy. Będzie w nim działać operator spożywczy oraz kilka lokali dla najemców z branż wyposażenia wnętrz, elektronicznej, mody oraz popularnych dyskontów wielobranżowych. Park handlowy ma być gotowy już w 2022 roku.

Na razie w pobliżu starego Tesco przy Drogowców wciąż funkcjonuje Salon Agata oraz sklep Media Expert. Sam hipermarket został już niemal wyburzony, prawdopodobnie część konstrukcji zostanie wykorzystana przy tworzeniu nowego centrum.

  • BM
Najnowsze artykuły