Tragiczny finał małżeńskiego kryzysu. 30-latek z Częstochowy zabił żonę. Jest akt oskarżenia

19.05.2022

Tragiczny finał małżeńskiego kryzysu. 30-latek z Częstochowy zabił żonę. Jest akt oskarżenia

W sierpniu 2021 roku Krystian W. zabił swoją żonę Karolinę na parkingu w centrum Częstochowy – jej ciało porzucił za miastem. Śledztwo wykazało, że małżeństwo przeżywało kryzys i nie zamieszkiwało ze sobą, a przyczyną nieporozumień był związek Karoliny W. z innym mężczyzną oraz sposób sprawowania opieki nad dwójką kilkuletnich dzieci. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 30-latkowi, dotyczący zabójstwa żony.

Przypomnijmy, że 27 sierpnia 2021 roku Karolina W. brała udział w imprezie rodzinnej wraz z nowym partnerem. Wydarzenie miało miejsce w jednej z podczęstochowskich miejscowości. Para wróciła do swojego miejsca zamieszkania następnego dnia ok. godz. 5:00. Krystian W. śledził ich gdy podążali na imprezę oraz w drodze powrotnej. W mieszkaniu partner Karoliny W. zorientował się, że zostawił w samochodzie telefon, więc kobieta udała się po przedmiot i wtedy podszedł do niej Krystian W. Małżonkowie zaczęli się sprzeczać i w trakcie kłótni oskarżony uderzył pokrzywdzoną kilka razy w głowę jakimś twardym przedmiotem. Następnie mężczyzna chwycił ją obiema rękami za szyję i mocno zacisnął, w wyniku czego spowodował jej gwałtowne uduszenie. Krystian W. umieścił zwłoki swojej żony Karoliny na tylnym siedzeniu swojego samochodu i przewiózł do miejscowości Łobodno, znajdującej się kilkanaście kilometrów od Częstochowy. Tam ukrył zwłoki w rowie przy drodze gruntowej z dala od zabudowań mieszkalnych i przykrył gałęziami, a następnie polał je substancją łatwopalną i podpalił. Potem zasypał zwłoki ziemią i śmieciami, w ten sposób, że nie były widoczne oraz wrócił do Częstochowy.

Poszukiwania kobiety i odkrycie tragicznego finału

Po przebudzeniu partner Karoliny W. zorientował się, że kobiety nie ma w mieszkaniu i zawiadomił Policję, która wszczęła czynności poszukiwawcze. W trakcie tych czynności Krystian W. zaprzeczył, że w ostatnim czasie widział się z żoną, co stało w sprzeczności z analizą zapisów monitoringu sprzed domu pokrzywdzonej. Do zatrzymania Krystiana W. doszło 30 sierpnia 2021 roku. W toku śledztwa prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa Karoliny W. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do uduszenia żony, zaprzeczając jednocześnie, że wcześniej uderzał ją w głowę. Nie potrafił także wyjaśnić motywów swojego zachowania. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. – Na podstawie opinii biegłych lekarzy psychiatrów stwierdzono, że oskarżony w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu nie miał zniesionej zdolności rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, czyli był w pełni poczytalny. Wykluczono również, że znajdował się z stanie silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami (tzw. afekt fizjologiczny) – poinformował prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Krystian W. nie był w przeszłości karany. Przestępstwo zabójstwa jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności.

  • pn
Najnowsze artykuły