Tragiczny finał poszukiwań. Ciała 45-latki i jej 15-letniej córki zostały odnalezione

21.02.2022

Tragiczny finał poszukiwań. Ciała 45-latki i jej 15-letniej córki zostały odnalezione

Chyba każdy życzyłby sobie innego finału tej historii. Niestety zakończyła się ona tragicznie. Policjanci w rejonie Romanowa odnaleźli ciała zaginionych kobiet. Ich poszukiwania trwały od 11 lutego. Na podstawie dotychczasowych ustaleń oraz relacji świadków policjanci skoncentrowali poniedziałkowe poszukiwania w pobliżu stacji paliw zlokalizowanej na dawnej “Gierkówce”. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora.

Przypomnijmy, częstochowscy policjanci od 11 lutego prowadzili poszukiwania 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii. Zaginione opuściły mieszkanie w niejasnych okolicznościach. W poszukiwania zaangażowali się nie tylko policjanci i strażacy, ale także mieszkańcy Częstochowy i okolicznych miejscowości. Niestety finał okazał się tragiczny.

W poniedziałek (21.02.) policjanci najpierw odnaleźli zwłoki jednej z kobiet oraz truchło psa. Po niespełna dwóch godzinach znaleziono ciało drugiej kobiety. Były one zakopane na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie. Wszystkie czynności na miejscu odbywają się pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, a działaniami służb w terenie kieruje zastępca Komendanta Miejskiego w Częstochowie. – Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przewodnicy psów z Wrocławia, katowicki oddział prewencji, pododdział z Częstochowy oraz funkcjonariusze komendy głównej. Na miejscu są również strażacy z częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

Obecny na miejscu prokurator nadzoruje oględziny zarówno odnalezionych zwłok, jak i miejsca ich ujawnienia. W pierwszej kolejności śledczy muszą potwierdzić tożsamość zwłok oraz ustalić przyczyny zgonu. Przypomnijmy, że w minioną niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R. Usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa.

  • kg
Najnowsze artykuły