Tragiczny wypadek w Pankach. Kobieta zmarła po upadku z przyczepy

22.05.2023

Tragiczny wypadek w Pankach. Kobieta zmarła po upadku z przyczepy

Kłobuccy śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie, 21 maja w Pankach. 42-letnia kobieta zeskoczyła z podpiętej do samochodu przyczepy, na której przewożony był quad, a następnie straciła równowagę i uderzyła głową o jezdnię. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarła na miejscu.

W niedzielę 21 maja o godzinie 11:25 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Powstańców Śląskich w Pankach. Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu w Krzepicach oraz z kłobuckiej drogówki, którzy potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kiedy 46-letni kierujący audi z podpiętą przyczepą lekką, na której znajdował się quad, wyjeżdżał z posesji przy ulicy Powstańców Śląskich, zarówno na quadzie, jak i na przyczepie nikogo nie było. W trakcie włączania się do ruchu na przyczepę weszła kobieta, która następnie usiadła na quadzie. Kiedy mężczyzna ją zauważył, zaczął hamować, a 42-latka w tym czasie zeszła z quada i stanęła na platformie przyczepy. Następnie zeskoczyła z przyczepy, upadając na jezdnię i uderzając o nią głową. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, pomimo reanimacji, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący audi był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki wraz z dochodzeniowcem. Na czas oględzin droga była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

  • źródło: KPP Kłobuck
Najnowsze artykuły