Triathlon przenosi się do Mstowa

28.05.2021

Triathlon przenosi się do Mstowa

Ruszyły zapisy na kolejną edycję zawodów triathlonowych. Tym razem zmienia się jednak arena zmagań – wydarzenie zostało przeniesione z Częstochowy do Mstowa.

– Przez dwie edycje udało nam się stworzyć zawody, z których byliśmy dumni. Dzięki zaangażowaniu masy pomocnych ludzi, sponsorów, partnerów, wolontariuszy i wreszcie zawodników, zrobiliśmy razem event, który był wyjątkowy – podkreśla Kajetan Leszczyński, jeden z organizatorów zawodów. – Wyczerpanie formuły organizacji zawodów w Częstochowie wymusiło na nas działania pozwalające utrzymać zawody na mapie Polski. Ze względu na zawodników, którzy zapisali się na zawody Częstochowa Triathlon, naszym priorytetem było znaleźć miejsce, które lokalizacyjnie będzie znajdować się w obszarze powiatu częstochowskiego. Z pomocą przyszły władze gminy Mstów, które realnie chcą wesprzeć naszą inicjatywę – podkreśla Jakub Goliniewski, jeden z organizatorów zawodów.

Mstów jest dobrze znany zawodnikom startującym w zawodach Częstochowa Triathlon – to właśnie jej tereny były najpiękniejszymi odcinkami trasy kolarskiej podczas poprzednich edycji zawodów. – Doskonała lokalizacja gminy, piękne tereny i ciekawa trasa na wszystkich 3 etapach to dobre fundamenty do stworzenia naszych zawodów na nowo – twierdzi Kajetan Leszczyński.

Jak zaznaczają organizatorzy, współpraca z obecnymi władzami Częstochowy na ten moment dobiegła końca. – Bez realnej chęci pomocy ze strony samorządu nie da się zrobić tak wielkich zawodów w środku miasta, jakimi były zawody Częstochowa Triathlon. Żałujemy, bo poświęciliśmy temu projektowi wiele serca i środków, które wciąż się nie zwróciły, dlatego absolutnie nie skreślamy tego miejsca, ale można powiedzieć, że czekamy na lepsze czasy – wyjaśnia.

Za organizacją zawodów stoi Stowarzyszenie Triathlon Training Center, które od kilku lat prężnie rozwija swoją drużynę AG, jak i jest organizatorem różnych eventów sportowych. Wydarzenie zaplanowano na 18 lipca.  Zawodnicy zmierzą się z dystansami 1/8 i 1/4IM. Zapisy są już otwarte, a wszelkie dodatkowe informacje i zapisy znajdziemy na stronie mstowtriathlon.pl

  • kg
Najnowsze artykuły