Triathlon w częstochowskim wydaniu

23.07.2018

Triathlon w częstochowskim wydaniu

Ponad 200 zawodników wzięło udział w pierwszej edycji częstochowskiego triathlonu. Uczestnicy rozpoczęli rywalizację w Parku Lisiniec.

Zawody odbyły się na łącznym dystansie blisko 57 kilometrów (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km). Wyścig składał się z trzech konkurencji następujących bezpośrednio po sobie. Na pierwszym etapie uczestnicy musieli przepłynąć dwie pętle  dookoła zbiornika wodnego Pacyfik w Parku Lisiniec – każda po 475 m  Następnie musieli się przesiąść na rower, aby pokonać na nim 45 kilometrów. Trasa prowadziła przez centrum miasta, Alejami Najświętszej Marii Panny, przez Srocko, Brzyszów oraz Mstów aż do Przeprośnej Górki, a stamtąd z powrotem do Częstochowy, Alejami NMP, wzdłuż jasnogórskiego klasztoru, prosto do T2.

Etap biegowy – w sumie 10,55 km – składał się z 3 pętli po 3,5 km każda. On również odbył się w Parku Lisiniec.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Triathlon Training Center z siedzibą w Częstochowie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły