Trwa protest rolników z AGROuni

03.04.2019

Trwa protest rolników z AGROuni

Rolnicy to kolejna grupa, która postanowiła protestować, zwracając na siebie uwagę rządzących. Manifestacja odbywa się dziś 3 kwietnia w Warszawie, a protestujący domagają się m.in. wprowadzenia przepisów, które zobowiążą sklepy do oferowania produktów rolno-spożywczych z minimalnym udziałem 51% produktów pochodzenia i produkcji krajowej, a także graficznych znakowań produktów rolno-spożywczych flagą kraju pochodzenia produktu.

Wszystkie postulaty AGROuni:

1.Wprowadzenie przepisów nakładających na sklepu wielkopowierzchniowe obowiązku oferowania do sprzedaży produktów rolno-spożywczych z minimalnym udziałem 51% produktów pochodzenia i produkcji krajowej.

2.Graficzne znakowanie produktów rolno-spożywczych flagą kraju pochodzenia produktu.

3.Nałożenie na Rosję embarga na sprzedaż do Polski węgla kamiennego do czasu zniesienia przez Rosję ograniczeń w eksporcie polskich owoców i warzyw.

4.Uzdrowienie samorządu rolniczego – reforma izb rolniczych

5.Audyt rolniczych związków zawodowych i funduszy promocji żywności oraz reforma tych instytucji.

6.Wprowadzenie ustawowego zakazu komercjalizacji ujęć wody oraz potraktowanie wody jako strategicznego surowca do produkcji żywności.

7. Podjęcie natychmiastowej interwencji państwa w celu uratowania rynku trzody chlewnej.

  • Paula Nogaj
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły