Turniej z budżetu obywatelskiego

27.06.2018

Turniej z budżetu obywatelskiego

Przez trzy dni młodzi miłośnicy piłki nożnej rywalizowali podczas częstochowskiego Festiwalu Footbollu. Impreza została zorganizowana w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego.Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego treningu z Ewą Chodakowską.

Zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa festiwal łączył rywalizację młodych piłkarzy z promocją aktywnych form spędzania wolnego czasu. Uczestnicy zabawy mogli spotkać się z dietetykiem, czy zmierzyć swoją sprawność. Były też konkursy z nagrodami i spotkania z gwiazdami świata sportu.

W turnieju uczestniczyli młodzi piłkarze, którzy rywalizowali w poszczególnych grupach wiekowych – najmłodsi mieli 8 lat, a najstarsi 14. Łącznie na boisko wyszło 60 drużyn, nie tylko z Częstochowy i okolic, ale również z innych miast oraz krajów. Harmonogram i wyniki dostępne są na stroniewww.festiwal-footbolu.czest.pl

Idea organizacji Festiwalu Footbolu została zgłoszona przez mieszkańców w ramach realizacji IV edycji Budżetu Obywatelskiego. Sama impreza otrzymała również największą ilość punktów podczas głosowania i zajęła pierwsze miejsce wśród propozycji ogólnomiejskich.

  • kg
Najnowsze artykuły