Uczniowie z gminy Olsztyn otrzymają nowoczesne sprzęty

18.12.2021

Uczniowie z gminy Olsztyn otrzymają nowoczesne sprzęty

252 300 zł otrzymała gmina Olsztyn na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest on skierowany do szkół podstawowych. Dzięki funduszom uczniowie z gminy Olsztyn będą korzystać z nowoczesnych sprzętów edukacyjnych.

– Celem inicjatywy jest wspieranie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów zainteresowań związanych z tak zwanymi kierunkami STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka) – mówi Kamila Kubat z Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Olsztyn.

Od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej znajdującej się na terenie gminy Olsztyn trafi nowoczesny sprzęt, który pomoże uczniom w rozwijaniu ich pasji. – Każda szkoła otrzyma pulę pieniędzy, którą może wydać na dowolny sprzęt umożliwiający prowadzenie praktycznych zajęć z robotyki, programowania i wprowadzenia do nauki o Sztucznej Inteligencji, w tym takie urządzenia, jak drukarki 3D, gogle VR, sprzęt do nagrań, roboty edukacyjne, maty edukacyjne. Sprzęt będzie na wyposażeniu szkoły, a nauczyciele będą mogli korzystać z niego prowadząc zajęcia – dodaje.

Pieniądze na zakup urządzeń pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

  • kg
Najnowsze artykuły