Uderzył starszego mężczyznę i zabrał mu telefon. Zareagował… 10-letni chłopiec

13.09.2018

Uderzył starszego mężczyznę i zabrał mu telefon. Zareagował… 10-letni chłopiec

Ogromną odwagą wykazał się 10-letni chłopiec, który był świadkiem rozboju. 35-latek zaatakował 78-latka i zabrał mu telefon komórkowy. Nastolatek o zaistniałej sytuacji powiadomił strażników miejskich.

Podczas patrolowania Placu Orląt Lwowskich do strażników miejskich podszedł 10-letni chłopiec i poinformował, że przed chwilą widział, jak do pobliskiej klatki schodowej wchodził zakrwawiony mężczyzna. – Strażnicy miejscy poszli we wskazane miejsce i po śladach krwi na podłodze, dotarli do mieszkania poszkodowanego. Zastali w nim mężczyznę z obrażeniami twarzy i licznymi śladami krwi na ubraniu – mówi Artur Kucharski, rzecznik prasowy straży miejskiej. 78-latek oznajmił, że został pobity przez mężczyznę, który wyjął mu również z kieszeni telefon komórkowy, a następnie wyrzucił go na trawnik.

Częstochowscy strażnicy miejscy mając rysopis sprawcy rozpoczęli poszukiwania. Po kilkunastu minutach zauważyli przy Placu Orląt Lwowskich mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Funkcjonariusze ujęli 35-latka. Chwilę później otrzymali informację od poszkodowanego, że ujęty mężczyzna to sprawca rozboju.

35-latek został przewieziony przez strażników miejskich na VI KP. Musi liczyć się z odpowiedzialnością za swój czyn.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły