Udogodnienia dla kajakarzy

31.07.2018

Udogodnienia dla kajakarzy

Gmina Mstów we współpracy z firmami wynajmującymi kajaki – Tyrolki i Kanumi – udrożniła trudne  do przepłynięcia kajakiem miejsce.

 

Dopływając do tej pory kajakiem do Mstowa, na rozwidleniu rzeki tworzonym przez wyspę, spływający miał do wyboru:  skręcić w prawo, gdzie jest trudna do pokonania kaskada lub płynąć w lewą odnogę i na wysokości dawnego młyna przenosić kajak brzegiem rzeki. Nie było to wygodne ani bezpieczne, z powodu wysokiego brzegu i pozostałości młyna. To właśnie miejsce będzie teraz łatwiejsze do przepłynięcia.

Dzięki Annie Stasiewskiej, właścicielce działki przylegającej do tego miejsca i przy pomocy sprawnego i nie bojącego się wyzwań operatora koparki Zbigniewa Wella, udało się usunąć część pali i konstrukcji po spiętrzeniu wody przy młynie istniejącym kiedyś w tym miejscu.

Był to młyn rodziny Pytlów, od których nazwiska wzięło się znane w Częstochowie określenie „mąki pytlowej”. Młyn ten od 1726 roku był we władaniu właśnie tej rodziny.

Spływy kajakowe rzeką Wartą, zwłaszcza odcinkiem Przełomu Mirowsko  – Mstowskiego, cieszące się coraz większym zainteresowaniem, będą się mogły teraz odbywać bardziej bezpiecznie i wygodnie.

  • kg
  • zdj. UG Mstów
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły