Ukradł 60 litrów oleju napędowego

08.06.2022

Ukradł 60 litrów oleju napędowego

Ceny paliw niejednego przyprawiają o zawrót głowy. Niektórzy z ich powodu posuwają się nawet do… przestępstw! Tak było między innymi w przypadku 57-letniego mieszkańca gminy Woźniki, który włamał się do zbiornika z paliwem jednej z ciężarówek i ukradł 60 litrów oleju napędowego. Mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Do włamania i kradzieży doszło 6 czerwca na terenie gminy Woźniki. Sprawą od początku zajmowali się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Czynności prowadzone w sprawie dały efekt w postaci zatrzymania sprawcy już następnego dnia.

Jak ustalili śledczy, za włamaniem i kradzieżą do ciężarówki stał 57-letni mieszkaniec gminy Woźniki. Złodziej został zatrzymany przez kryminalnych, a w trakcie przeszukania należących do niego pomieszczeń policjanci zabezpieczyli beczki, w których przechowywane było kradzione paliwo. Mężczyzna został doprowadzony do lublinieckiej komendy policji, gdzie usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Najnowsze artykuły