02.05.2018

Ukradł gaśnicę… dla żartu

Na dość nietypowy pomysł wpadł siedemnastolatek z Lublińca. Nastolatek dla żartu postanowił… ukraść agregat gaśniczy. Gdy został złapany przez policjantów, twierdził że gaśnicę zabrał tylko na chwilę i zamierzał „odprowadzić” ją na miejsce……

Uwagę policjantów patrolujących centrum Lublińca policjantów wzbudził jeden z przechodniów. Wśród grupy osób przechodzących przez przejście w pobliżu jednej ze stacji benzynowych, mundurowi zauważyli młodego mężczyznę, który ciągnął za sobą agregat gaśniczy na kółkach. Stróże prawa zatrzymali 17-latek i wspólnie z nim udali się na stację benzynową. Poproszony o pomoc pracownik poinformował, że gaśnica rzeczywiście została zabrana z terenu ich stacji. Sprawca kradzieży tłumaczył mundurowym, że zabrał gaśnicę dla żartu, a nie z zamiarem kradzieży i zamierzał „odprowadzić” ją na miejsce. W chwili zatrzymania nastolatek był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Skradziony agregat wrócił na miejsce, a młodym człowiek trafił pod opiekę matki. Niebawem będzie musiał wytłumaczyć sędziemu okoliczności tego zdarzenia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły