Ukraińscy artyści na częstochowskiej scenie

26.03.2022

Ukraińscy artyści na częstochowskiej scenie

Obok częstochowskich aktorek i aktorów na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza wystąpią ukraińscy goście. Będzie i słowo i muzyka. A wszystko to w ramach Międzynarodowego Salonu Poezji „Artyści Ukrainie”.

Ukraińskich artystów zobaczymy w niedzielę, 27 marca, kiedy to na całym świecie obchodzony jest Dzień Teatru. Organizacją wydarzenia zajęła się Sylwia Oksiuta-Warmus. Na scenie kameralnej zobaczymy i usłyszymy specjalnych gości z Ukrainy – śpiewającą i grającą na ukulele Polinę, dwójkę kijowskich pianistów – Marię Terletską i Maxima Mayborodę oraz zespół Kana Band, w niepełnym, trzyosobowym składzie. Wiersze ukraińskich poetek i poetów zaprezentuje zespół Teatru im. A. Mickiewicza – Iwona Chołuj, Agata Hutyra, Adam Hutyra, Bartosz Kopeć, Michał Kula, Agnieszka Łopacka, Adam Machalica, Małgorzata Marciniak, Czesława Monczka, Sylwia Oksiuta-Warmus, Maciej Półtorak, Antoni Rot, Robert Rutkowski i Hanna Zbyryt.

Na scenie zaprezentuje się też Częstochowska Szkoła Suzuki pod kierunkiem Marii Magdaleny Rogowskiej. Razem z trzydziestką uczniów zagra 9-letni Oleksii Petrashchuck, który przyjechał do Częstochowy na skutek wojennych zdarzeń. Młodym wykonawcom akompaniować będzie Agnieszka Fiuk.

Salonowi towarzyszyć będzie wystawa prac częstochowskiej artystki Izabeli Sowier-Kasprzyk, autorki kolażu ,,Gołąb Pokoju”, stworzonego specjalnie na okoliczność Salonu.

Wynagrodzenia częstochowskich aktorek i aktorów zostaną przeznaczone na wsparcie ukraińskich artystek i artystów biorących udział w wydarzeniu.

Bilety kosztują 15 zł. Informacje o rezerwacji i sprzedaży znajdziemy na stronie teatru.

  • kg
Najnowsze artykuły