Ulicami Częstochowy przeszedł juwenaliowy korowód!

19.05.2023

Ulicami Częstochowy przeszedł juwenaliowy korowód!

Tegoroczne Juwenalia Politechniki Częstochowskiej i Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza rozpoczęły się już wczoraj, ale to dziś ulicami Częstochowy przeszedł studencki korowód. To tradycja, która wróciła po pandemicznej przerwie.

Pochód wyruszył spod rektoratu Politechniki o godz. 15:00 w asyście eskortujących marsz policjantów. W korowodzie wraz ze studentami udział wzięli przedstawiciele władz uczelni m.in. Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska oraz Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol. Nie zabrakło barwnych przebrań i… orkiestry dętej z mażoretkami.

Jeszcze dziś odbędzie się w ramach wydarzenia przegląd kapel studenckich, grill oraz koncert, w trakcie którego zagrają: Blaga, Gruby Mielzky oraz Paluch. Ostatniego dnia tegorocznych juwenaliów zorganizowana zostanie gra miejska „Wygrać z czasem”, która rozpocznie się przy Alei Armii Krajowej 19 o godz. 16:00.

Gwiazdami sobotniego koncertu będą duet Lulu x Uaziuk, Ronnie Ferrari, AlcoholicA oraz Margaret. Organizatorzy zaprosili również rapującego księdza Jakuba Bartczaka. Z kolei w trakcie afterparty wystąpią FNZ, Majki, CLIMO, SHYIA i Barthezz Brain. Uczestnicy przygotowanych aktywności będą mogli wygrać liczne nagrody, w tym bony i wejściówki.

W związku z piątkowym korowodem studentów w godzinach 15:30-16:50 przewiduje się utrudnienia w ruchu drogowym. Pochód przejdzie ulicami Generała J. H. Dąbrowskiego, Jasnogórską, Racławicką, Kilińskiego, al. Jana Pawła II oraz Akademicką. Organizatorzy imprezy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz wybór alternatywnych tras w celu uniknięcia utrudnień.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/5uL7ob3ce

 

  • mz
  • pn
Najnowsze artykuły