Uratowali mężczyznę z płonącego budynku!

30.11.2022

Uratowali mężczyznę z płonącego budynku!

Mundurowi z Komisariatu IV Policji w Częstochowie znaleźli się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Dzięki temu udało im się uratować mężczyznę z pożaru. W dzielnicy Parkitka płonął dom. Funkcjonariusze nie zawahali się i wynieśli półprzytomnego mężczyznę z budynku.

38-latek został uratowany przed dzielnicowego i policjanta z ogniwa patrolowego. Szybka reakcja służb umożliwiła uratowanie mężczyzny. Na chwilę obecną życie mężczyzny nie jest zagrożone. Po wydostaniu się z budynku został przekazany pod opiekę specjalistów.

-W niedzielę po godzinie 6.00 starszy sierżant Mateusz Ściebura i sierżant sztabowy Maciej Nowak z częstochowskiej “czwórki” przejeżdżając ulicą Łódzką w Częstochowie zauważyli kłęby dymu unoszące się nad osiedlem domów jednorodzinnych. Płonął dom, do którego wejście utrudnione było z uwagi na rozprzestrzeniający się ogień. Mundurowi zaczęli nawoływać osoby, mogące być w środku. Gdy usłyszeli głos mężczyzny, nie wahali się ani chwili. Wybili szybę w oknie i weszli do środka. Tam znaleźli leżącego na podłodze 38-latka, który miał problemy z oddychaniem. Policjanci wynieśli poszkodowanego z płonącego budynku i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej –  informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

  • opr. NL
Najnowsze artykuły