,,Video, ergo sum – Widzę, więc jestem”, czyli o finale konkursu

24.11.2022

,,Video, ergo sum – Widzę, więc jestem”, czyli o finale konkursu

Już w najbliższą sobotę odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego ,,Video, ergo sum- Widzę, więc jestem”. Wydarzenie będzie miało miejsce w galerii Regionalnego Ośrodka Kultury. Ogłoszeniu wyników będzie zostanie zwieńczony koncertem muzyki filmowej.

W sobotę będzie mieć miejsce finał VIII edycji konkursu. Podczas uroczystości zaprezentowani zostaną laureaci i zwycięskie prace. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Konkurs odbył się w następujących kategoriach: film, plakat i recenzja filmowa. Wydarzenie odbywają się w galerii Regionalnego Ośrodka kultury rozpocznie się o godzinie 18:00.
Na zakończenie uroczystości zaplanowano koncert muzyki filmowej w wykonaniu Częstochowskiego Kwartetu Smyczkowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Częstochowski Kwartet Smyczkowy tworzy grupa muzyków i przyjaciół, którzy od lat zajmują się działalnością estradową w Europie i na świecie, a swoją muzyczną drogę rozpoczynali w Częstochowie – wszyscy członkowie są absolwentami częstochowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego (rocznik 2011 i 2012) oraz Akademii Muzycznych w Polsce (Katowice, Łódź) i we Włoszech (Conservatorio Claudio Monteverdi Bolzano). […] W 2022 roku Kwartet został uhonorowany stypendium artystycznym Prezydenta Miasta Częstochowy – informuje Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

  • opr. NL
Najnowsze artykuły