W Częstochowie odbędzie się bezpłatne szkolenie wojskowe

18.10.2023

W Częstochowie odbędzie się bezpłatne szkolenie wojskowe

To już czwarta edycja kampanii „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”. Chcesz nauczyć się podstawowych umiejętności obronnych? A może myślisz o służbie wojskowej? Organizatorzy kampanii zapraszają na bezpłatne szkolenie.

Promocja Wojska Polskiego to jeden z głównych celów kampanii, który realizowany jest poprzez organizację zajęć o charakterze obronnym i okołowojskowym. Podczas ośmiogodzinnego szkolenia, które odbędzie się w naszym mieście, będzie można nauczyć się posługiwania bronią, rzucania granatem, techniki walki w bliskim kontakcie, podstaw przetrwania w trudnych warunkach czy udzielania pomocy medycznej. Instruktorzy z 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wytłumaczą jak się bronić i gdzie ukryć w momencie ataku, ostrzału czy kryzysu.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa ochotników w wieku od 15 do 65 lat. Nieletni będą potrzebować zgody rodzica lub opiekuna. Można przyjść indywidualnie, grupowo, mogą pojawić się urzędy, stowarzyszenia, zakłady pracy, związki czy firmy. Organizatorzy zapewnią uczestnikom nie tylko ubezpieczenie, ale i wyżywienie. Do szkolenia mogą przystąpić jednak wyłącznie osoby z obywatelstwem polskim i bez poważnych problemów zdrowotnych. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu muszą zgłosić się poprzez wysłanie wiadomości e-mail, która zawierać będzie imię, nazwisko, wiek, adres e-mail oraz numer telefonu. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 27.10 do godz. 13:00.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 28 października przy ulicy Artyleryjskiej 1, a udział w nim jest bezpłatny.

Informacje dodatkowe: 261 123 703 lub 604-833-667 (w godz. 07.00-15.00) lub e-mail – 13sbot.sekretariat@ron.mil.pl

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

  • Paulina Kubik
Najnowsze artykuły