W gminie Rędziny rusza darmowy kurs samoobrony

07.02.2024

W gminie Rędziny rusza darmowy kurs samoobrony

Już od jutra rusza bezpłatny kurs samoobrony dla mieszkańców gminy Rędziny. To w ramach akcji „Bezpieczne czwartki” organizowanej z inicjatywy wójta Pawła Militowskiego i Częstochowskiej Akademii Sztuk Walk.

Pierwszy trening w ramach certyfikowanego kursu odbędzie się już jutro o godz. 17:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kościelcu. Organizatorzy zachęcają jednak, by na miejscu pojawić się nieco wcześniej. Inauguracji akcji „Bezpieczne czwartki” towarzyszyć będzie bowiem spotkanie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Asp. Kamil Sowiński i mł. Asp. Karol Chereźniak opowiedzą przede wszystkim o bezpieczeństwie w dobie internetu, kiedy coraz częściej stajemy się ofiarami różnych oszustw i ataków. Prelekcję zaplanowano na godzinę 16:30.

Kolejne treningi odbywać się będą co dwa tygodnie, a więc 22 lutego (ZSP w Rudnikach), 7 marca (ZSP nr 1 w Rędzinach), 21 marca (ZSP w Kościelcu) oraz 4 kwietnia (ZSP w Rudnikach).

Akcję „Bezpieczne czwartki” wspiera również sklep internetowy Bron.pl. Jego przedstawiciele przeprowadzą w marcu pokaz produktów do samoobrony.

  • mz
Najnowsze artykuły