W naszym mieście będzie nowy biurowiec. Wybuduje go firma Hegelmann

11.02.2022

W naszym mieście będzie nowy biurowiec. Wybuduje go firma Hegelmann

Hegelmann Poland, firma transportowa, która w samej Częstochowie zatrudnia blisko 1400 osób, planuje wybudowanie nowego obiektu biurowego w mieście. Powstanie on przy ulicy Równoległej 76/80. Będzie mieć sześć kondygnacji, podziemny garaż na około 70 samochodów oraz parking naziemny na 196 samochodów. W otoczeniu biurowca mają powstać natomiast strefy rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu. Prawomocne pozwolenie na budowę został już wydane.

Inwestycja ma zapewnić zatrudnionym w częstochowskim oddziale spółki komfortowe warunki pracy i zgodnie z założeniami wpisze się w strategię zrównoważonego rozwoju firmy. – Jestem niezwykle dumny z kierunku, w jakim podążamy – stwierdza Fedir Yurkevych, Prezes Hegelmann Poland. – Budowa naszej nowej siedziby w Częstochowie to kolejny ważny krok w stronę tworzenia lepszej jakości pracy i zarządzania w Hegelmann Poland. Naszą siłą są pracownicy, zarówno biurowi, jak i kierowcy. Z myślą o tych drugich powstaje nowoczesny obiekt w Żarskiej Wsi. Cieszę się, że jednocześnie działamy nad poprawą warunków dla zatrudnionych w naszym częstochowskim oddziale. Nowe biuro to także ważny element strategii zrównoważonego rozwoju naszej firmy. Nowoczesny obiekt na miarę naszych czasów będzie zatem nie tylko komfortowy, ale i wyposażony w rozwiązania sprzyjające środowisku – zaznacza.

W ramach budowy powstanie sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej około 12 500 mkw, w którym zaplanowano trzy duże sale konferencyjne oraz powierzchnie biurowe. Będą one wykorzystywane zarówno przez Hegelmann Poland, jak i częściowo udostępnione pod wynajem. Obiekt będzie posiadał garaż podziemny na 70 samochodów z dziesięcioma punktami ładowania samochodów elektrycznych oraz parkingiem dla rowerów. Dodatkowo powstanie parking naziemny na 196 samochodów w tym na kilkanaście pojazdów elektrycznych ze stacjami ładowania. Budynek wykonany będzie w systemie szkieletowym, a z zewnątrz w większości pokryty fasadą szklaną oraz dodatkową warstwą szkła, tzw. podwójną skórą. W otoczeniu biurowca powstaną strefy rekreacji i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Nowe biuro Hegelmann Poland powstanie przy ulicy Równoległej 76/80 w Częstochowie. Za projekt odpowiada architekt Sebastian Stefański.

  • kg
Najnowsze artykuły